Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO. Nowa jakość w medycynie estetycznej!
Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo nici można aplikować na całym ciele z uwagi na ich delikatność i wszechstronność stosowania.
System nici PDO powstał w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Początkowo stosowano PDO głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce. Po 3 latach metoda została zastosowana także w medycynie estetycznej.
Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadza się ją w określone miejsce (okolice twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg).
Zabieg dedykowany jest przede wszystkim Pacjentom w wieku 30 - 55 lat.
Efekty zabiegu:
- odmłodzene skóry
- wygładzenie zmarszczek
- zwężenie porów
- rozjaśnienie skóry
- wzrost lub zmniejszenie objętości
- lifting skóry
Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10 - 14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7 - 8 miesięcy). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.
Wszechstronne zastosowanie nici:
I. twarz
- pionowe i poziome zmarszczki na czole
- lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka - worki
- policzki
- wyraźny fałd nosowo - wargowy
- rowek policzkowo - jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- V-lifting
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałdy skóry na policzkach
- pomarszczone policzki
II. ciało
- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi
- zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
- niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
- otyłość - ramiona, brzuch, żebra
- łysienie
Charakterystyka zabiegu
Zazwyczaj zabieg trwa około 30 - 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzenia nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzenie igieł w tkankę podskórną.
Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy rozpoczyna się po 10 - 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.